به بهانه مفقود شدن هواپیما مالزیایی:هواپیماهایی که رفتند و برنگشتند!

 - پرواز بوئینگ مالزیایی که هنوز پیدا نشده است داستان های فراوانی با خود آورد . داستان سریال لاست و یا گمشدگان مثلث برمودا

 

در عالم هوانوردی از این دست پروازها کم نیستند اما در اینجا به پنج پرواز معروف که نهایتا به مرگ سرنشینان و سرنوشت غم انگیر آنان ختم شد، اشاره می شود؛

پرواز 447 هواپیمایی فرانسه: در سال 2009 ایرباس A330ایرفرانس که از ریو دو ژانیرو به پاریس پرواز می کرد درون اقیانوس اطلس سقوط کرد تمامی 228 مسافر و خدمه آن کشته شدند اما آن زمان پنج روز کامل طول کشید تا بقایای هواپیما پیدا شد همچنین سه سال طول کشید که کریستالهای یخ عامل قطع سیستم اتوپایلوت و سقوط هواپیما اعلام شد جسد 74 نفر پیدا نشد.

 


آملیا ارهارت: یکی از مشهورترین داستانها در تاریخ هوانوردی به شمار می رود هواپیمای دو موتره الکترای وی در تاریخ 1937 بر فراز اقیانوس آرام مفقود شد و بعد از چندین بار ارسال تیم جست و جو که میلیونها دلار هم هزینه در بر داشت خبری از او و هواپیمایش نشد . وی در سال 1939 رسما مرده اعلام شد.

 

پرواز 739 تایگر لاین : پرواز نظامی ایالات متحده از گوام در سال 1962 با بیشتر 90 پرسنل به سمت فیلیپین حرکت کرد، اما هرگز به مقصد نرسید خلبانان هیچ پیام اضطراریارسال نکردند ، و 1300 نفرنظامی درگیر جست و جویی شدند که نتیجه ای نداشت .خدمه یک نفتکش لیبریایی از دیدن یک شی بسیار نورانی در مسیر و زمان پرواز این هواپیما خبر دادند اما هیت هوانوردی آمریکا گفت قادر به تعین نوع و علت آن حادثه نیست.

 

پرواز بریتیش ایرویز در آمریکای جنوبی: از آن زمان بیش از50 سال برای پیدا کردن هر گونه اثری از 11 نفر سرنشین پرواز 1947 که در کوه های آند سقوط گذشت اما اثری از آثار سقوط آن هواپیما پیدا نشد. تا این که دو نفراز کوهنوردان آرژانتینی موتور معدوم هواپیمایی را درکوههای آند در سال 1998 کشف کردند.برخی می گویند هواپیما و مسافران آن در سقوط بهمن برای ابد مدفون شده است.

 

مثلث برمودا: یک سری از ناپدید شدن هواپیماها در گستره وسیعی از اقیانوس در فلوریدا و پورتوریکو که برمودا نامیده شده است رخ داده است . که باعث ایجاد خرافات بسیار و نظریه های علمی اثبات نشده شده است دو جت مسافری بریتیش ایرویز آمریکای جنوبی در منطقه در سال های 1948 و 1949 ناپدید شدند و بیش از 51 نفر در دو پرواز هرگز یافت نشدند. در 1945 پنج بمب افکن های آمریکایی برای ماموریت آموزشی در منطقه گم شدند و هرگز پیدا نشدندموارد از این دست و گزارش شده زیاد است.

 

پروازشماره 571 نیروی هوایی اروگوئه: یک پرواز به سمت سانتیاگوی شیلی حامل 45 مسافران و خدمه که به علت بدی آب و هوا در کوههای آند در سال 1972 سقوط کرد .

 

تا 72 روز اثری از هواپیما پیدا نشد. 16 نفر از بازماندگان این حادثه به علت گرسنگی به مرده خواری روی آوردن تا زنده بمانند

منبع=خبرآنلاین

/ 3 نظر / 93 بازدید

عالی بود!

کارشناس

به زودی راز این پرواز هم روشن میشه!

مریم نگار

موضوع مهم اینه که الان در زمانی که سریعترین و مدرنترین وسایل ارتباطی و راداری فعاله..چنین بیخبری بسیار عجیب و نادره !... شاید فرازمینی ها بازگشته اند !![لبخند][گل]